Antika koltuk temizleme işlemi yapılan en zor temizleme işlemlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi oldukça yaşlı koltukların temizlenmesinin zor olmasıdır.

Normal koltukların aksine deforme olmuş antika koltuklar her insanın evinde bulunmaz. Annesinden, anneannesinden, babasından veya babaanesinden kalan antika koltuklar bu döneme nazaran daha fazla göze hitap ettiği için ya da hatıra olarak görüldüğü için evde tutulabilir. Fakat temizlik aşaması bu kadar kolay değil. Zarar vermesi aşırı kolay 50 – 100 yıllık (belki de daha fazla) antika koltukların temizliğinde özel makineler kullanılmaktadır.

Antika koltuk nasıl temizlenir?

Koltuğun durumuna bağlı olarak makinelerin temizleme gücü ayarlanır. Yıpranmış koltuklara zarar vermemek için emiş gücü düşürülebilir. Temizleme makinelerinin emiş gücünün düşürülmesi koltuk kirlerinin tam anlamıyla çıkmamasını sağlayabilir.

Makinelerin ayarı özel olarak ayarlandıktan sonra ister yerinde temizleme ister firmada temizleme ile anlaşma sağlanır. Koltuklar uzun ve zorlu bir işlemden geçirildikten sonra teslim edilir. Tüm bu işlemler boyunca koltuklara zarar verilmemesi için özen gösterilir.

Buharlı koltuk yıkama

Koltukların içerisindeki mikropların gitmesi, kirlerin yok olması ve ölü deriler, evcil hayvan kılları gibi canlılardan dökülen maddelerin temizlenmesi için koltuğa yüksek dereceli buhar verilir. Defalarca bu işlem uygulanarak gün boyu kullanılan koltukların tertemiz olması sağlanır.

Ayrıca buharlı koltuk yıkama çağımızdaki en çok kullanılan temizleme yöntemlerinden bir tanesidir.

Antika koltuk temizleme önerisi: Ekopak koltuk yıkama

Ekopak antika koltuk temizleme yapmaktadır. Aynı zamanda halı yıkama, buharlı koltuk yıkama, yorgan yıkama, battaniye yıkama, tekli koltuk yıkama, yatak yıkama, perde yıkama ve yerinde yıkama yapmaktadır. Tüm bu hizmetlere tek tık ile ulaşmak için aşağıdaki telefon numarasına tıklayabilir; detaylı inceleme yapmak için Ekopak’ın sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi ara ve fiyat öğren: +90 530 921 04 24