Ülkemizde meslek seçimi yapacağımız zaman gıda sektörü önde gelse de bazen hizmet sektörünü de düşünüyoruz. Her gün kapınızın önünden geçen onlarca halı yıkama arabasını gördüğünüzde de ilk akla gelen meslek halı yıkamacı oluyor.

Fakat bu göründüğü kadar mantıklı bir seçenek değil. Yapılan masrafların yanı sıra gereken yardımcının maaşı, yüksek gelen su ve elektrik faturası gibi her ay yenilenen masraflarda ekleniyor.

1-) İyi kalite ucuz değildir

İnternette gördüğünüz metkrekaresi 4 TL olan reklamlara kulak asmayın. Kaliteli bir işlem ve yapacağınız harcamalar için minimum metrekaresi 7 TL almanız gerekmektedir. Aksi halde kazançtan çok zarara uğrarsınız.

2-) Başlangıç masrafları yüksek

Halı yıkama firması işletmek için öncelikle halıları taşıyabileceğiniz bir araç, yıkama makineleri ve makineleri koyabileceğiniz büyük bir dükkana ihtiyacınız vardır. Eğer birikmiş paranız yok ise başka bir sektöre bakmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

3-) Rakibiniz çok fazla

Eğer merkeze yakın bir yerde büyük yıkama yeri tutacak bütçeniz yoksa işinizi internetten devam ettirmeniz gerekecektir. Diğer firmaların önüne geçmek kolay olmayacağı ve dişli rakipleriniz olduğunu düşündüğümüzde pek şansınız kalmıyor gibi gözüküyor.

Eğer yapacak bütçeniz ve uğraşacak durumunuz var ise halı yıkama firması açabilirsiniz. Fakat yukarıdaki durumların yanında ayrıca olumsuz durumlarla ve kötü müşteriler ile karşılaşacağınızı da unutmamakta fayda var. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…