Köpeklerimizi ne kadar sevsek de onların döktüğü tüyler evin her tarafında rahatsızlık verici bir görüntü oluşturabilir. Çoğunlukla halılardan köpek tüyü temizleme yöntemlerinin başında elektrikli süpürgeler gelir. Yine de bazı zor durumlarla başa çıkabilmek için bazı yöntemler mevcuttur.

1) Köpek tüylerine karşı lastik eldivenler

Bu eldivenler çok pratiktir, maliyeti ucuz ve çoğu evde zaten mevcuttur. Köpek tüyü toplama işleminden önce giyilen eldivenler nemlendirilmeli ve halının üzerine sürülmelidir. Halıdaki köpek tüyleri eldivenlerde toplanır ve daha sonra kolayca alınıp atılabilir.

2) Anti-pet saç fırçası

Can sıkıcı durum oluşturan halınızdaki köpek tüylerine karşı özel üretilen bu fırça, çıkarılması en zor olan tüyleri toplamanıza yardımcı olur. Sert ve esnek kıllı yapısıyla en dipteki tüylere de kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

3) Köpek tüyü bırakmayan rulo

Yapışkan bir silindire sahip olan bu rulo aracı köpek tüyü temizlemek için en etkili yöntemlerden biridir. Tüy bırakmayan rulo, köpek tüylerini toplamaya yetecek kadar halıya yapışan geniş bir banta sahiptir ve tüyleri etkili bir şekilde çıkarır.

4) Naylon çorap kullanmak

Eskimiş veya atılacak olan çorapları halıdaki köpek tüylerini temizlemek için kullanabilirsiniz. Köpek tüyleri ince naylona iyi yapıştığı tespit edilmiştir. Çorabı elinize geçirerek tüyleri toplamak için halının üzerinde gezdirmeniz yeterli olacaktır.

5) Zemin toz sileceği

Köpek tüylerinin özellikle belirgin olduğu halıları temizlemek için toz sileceği de uygundur. Her kullanım için yeni bir bez kullanmak gerekir. Odadaki eşyaların altına giren halıların köşe noktalarını temizlemek için döner tutanağa sahiptir ve kolayca köşelere ulaşabilir. Çok etkili bir yöntem olmasa da acil ve hızlı çözülmesi gereken durumlar için uygun bir araçtır.

Halılardaki Köpek Tüylerini En İyi Şekilde Temizlemek

Halınızdaki köpek tüylerini en etkili bir şekilde temizlemek istiyorsanız Ekopak Halı Yıkama her zaman yanınızda. Halınızda herhangi bir hasar bırakmadan güvenilir bir şekilde temizleyerek profesyonel bir hizmet sunmaktayız. En modern temizleme aletleri ile halınız tertemiz olur ve eski görünümüne kavuşur.