Kanepelerde, halılarda ve kıyafetlerdeki kedi tüyleri sizi rahatsız edebilir. Kediler her ne kadar bu konuda masum olsalar da kedi tüylerini temizlemek sıkıcı bir iş olabilir. Kedi tüylerini çok daha kolay bir şekilde toplamak için bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Halılardan Kedi Tüyü Toplama

Halının üzerindeki kedi tüylerini toplamak için önce elektrikli süpürgeyi tercih edersiniz. Pürüzsüz düz yüzeylerde süpürge iyi bir tercihtir ancak eşyaları temizlemenin sınırları vardır. Kedi tüyü toplama için tasarlanmış elektrikli süpürgeler daha etkili bir temizlik imkanı sağlar.

Tüy Toplayıcı Ürünler

Diğer bir yöntem ise, bir plastik eldiven yardımıyla kedi tüylerini toplamaktır. Bunu yapmak için tek kullanımlık veya temizlik eldiveni giymek gerekir. Daha sonra eldiven biraz nemlendirilmeli ve halı üzerinde kedi tüyü bulunan yüzeylere vurulur. Kedi tüyleri eldivene yapışır ve daha sonra eldivenden kolayla alınabilir.

Bant Methodu

Biraz daha fazla zaman alan ama etkili olan yöntem de geniş bir yapışkan bantla temizlemektir. Yapışkanlı arka kısım ile tüm kedi tüyleri toplanıncaya kadar halıya bastırılır. Bu yöntem ile en ince tüyler bile çok iyi bir şekilde toplanabilir. Bu yöntemlerin yanında, eczaneden alınabilen tüy toplayıcı rulolar, özel giysi fırçaları da denenebilir.

En İyi Kedi Tüyü Temizleme İçin Bizi Tercih Edin

Tüm bu zorlu ve maliyetli işlemleri, kolay bir şekilde profesyonel olarak halı yıkama firmamızda yaptırabilirsiniz. Halı yıkama firmamız sizin için son teknoloji araçları kullanarak kusursuz bir hizmet sunar. Firmamızdaki halı yıkama işlemlerinde her türlü kedi tüyleri için en etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.