Tükenmez kalemler, tekstil ürünleri üzerinde çabucak leke bırakabilir. Doğru bir uygulama ile koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.  

Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesini Çıkarmak İçin Ürünler 

Koltuktan tükenmez kalem lekesi çıkarmak için bazı ev araç gereçleri vardır. Bunlar sayesinden pratik bir temizlik şansınız var. Sirke, alkol, diş macunu, limon suyu ve saç spreyi bunlardan birkaçıdır. Bu ürünlerden birini tükenmez kalem lekesi bulunan bölgeye uygulayın, biraz ıslatın ve ardından tükenmez kalem lekesini nemli bir bezle ovalayarak çıkartın. 

Önemli bir ipucu olarak koltuktan tükenmez kalem lekesi çıkarırken ovalarken, daire şeklinde değil, her zaman kumaş lifleri boyunca ovalanmalıdır. 

Kurumuş Tükenmez Kalem Lekesi Çıkarmak 

Diş macunu, saç spreyi veya süt ile lekeyi çıkarmada istediğiniz sonucu alamadıysanız, sirke özünü kullanılmayan bir diş fırçasıyla lekenin üzerine sürün. Tükenmez kalem lekesi çıkarmak için mikro fiber bir bez de kullanılmalıdır. Bezin kullanıldığı yerde renk yoğunsa, tükenmez kalem lekesini çıkarırken rengin dağılmaması için yeni bir bez kullanın. 

En İyi Temizlik İçin Ekopak Hizmetinizde 

Koltuktan tükenmez kalem lekesini çıkaramadığınızda koltuğunuza kimyasal ürünler ile zarar vermekten endişelenebilirsiniz. Bu duruda en iyi temizlik için Ekopak temizlik hizmetinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman aramaktan çekinmeyin çünkü koltuktan tükenmez kalem lekesini çıkarmak için fazla beklememek gerekir. Ekopak ayrıca şu sorulara da en iyi cevabı verecek şekilde hizmet verir: 

  • Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar 
  • Koltuktan sakız nasıl çıkar 
  • Koltuktan mum lekesi nasıl çıkar 
  • Koltuktan kahve lekesi nasıl çıkar