Pzt. - cmt: 9:00 - 18:30

Pamuk ve yün yorganlar evdeki makinelerde neden yıkanmaz ?

Genellikle evlerdeki çamaşır makineleri  maksimum 10kg bu  miktar bir ıslak çamaşırın yıkanma esnasında maksimum suyu emerek sorunsuz bir yıkama için değerdir. yani 10 kg üzerinde ki yük ıslak çamaşır makineye büyük zarar verir. Ortalama bir pamuk yada yün yorgan 5-8 kg arasında olur ve bir normal kıyafet çamaşırına göre  5-6 kat daha fazla su emer ve  bir yorganın ıslak ağırlığı 30 kilolara ulaşır, bu durum makinenin tamburunu göbeğindeki bilyelere büyük zarar verir, bugünün şartlarında bir çamaşır makinesi tamir servisinin bu arızayı gidermesi 2023 yılı fiyatlandırmasıyla  1500-2000 tl arası bir maliyet demektir, bu riske girmeye gerek var mı ? bence hayır Yorgan battaniye yıkama hizmeti için arayın bizi gelelim güçlü makinelerde yorgan veya battaniyelerinizi yıkayıp kurutup adresinize teslim edelim.

Pamuk / yün yorganda İplik saten boya atması, yıkama yapan firma için müşteriyi bilgilendirmediği sürece  bir risktir, bu tür yıkama işlemler öncesi müşteriye bilgi vermeli ve yıkanması için onayı alınmalıdır. 

bazı yün yada pamuk yorganların desenlerindeki kare yada baklava dilimli dikişler bazen büyük olabiliyor, içerisine konulan pamuk yada yünü az gelebiliyor, ve yıkanmada sıkma esnasında bu pamuklar o desenlerin ortalarında hoş görünmeyecek bir şekilde toplanabilir, nadiren de olsa bu tip durumlara karşılaşabiliyoruz, malesef bunların çaresi yoktur

Çoğumuzun evinde atmaya kıyamadığımız, atadan anadan babadan kalma yada çeğiz yorganı olarak mutlaka vardır. genelde bu yorganların astarları satenleri iplikleri içindeki pamuğun kalitesi 20-30 yıl önceki standartların ürünüdür, o günün şartlarında üretilen yorganlarda genellikle dikilen ipliğin boyası yorgan yüzeyine dağılabilir, saten yüzey kaplamasında solmalar olabilmektedir, malesef bu durumların yıkama yönünden hiçbir garantisi yoktur.

Toptan yorgan veya battaniye , yıkama hizmeti için özel fiyat alın

Lorem ipsum dolor sit amet, consec adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incidid ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip exl Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incidid ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

temiz yorgan 1lekeli yorgan kenarı
kirli yorgan kenarıtemiz yorgan 3